Okręg Leszczyński ZKBS RP KBS Borek Wlkp. KBS Jarocin KBS Jutrosin BK Kościan BK Krobia KBS Mieszków BK Poniec BK Rawicz KBS Rydzyna KBS Śmigiel KBS Włoszakowice KBS Wolsztyn MDS-BK Rawicz

Tarcze BKR 2015

Czytaj więcej...

Ostatnie w 2015 r. zawody, zaliczane do klasyfikacji Strzelec 2015 Roku, odbyły się 28 listopada na strzelnicy zimowej. Boje toczono o Puchar Andrzeja Samola w strzelaniu do zapadek, o Puchar Andrzeja Wierzbickiego w strzelaniu do „tarczy odwrotnej” i o Puchar Piotra Ratajczaka w strzelaniu mikołajkowym.

Czytaj więcej...Po raz szesnasty członkowie Bractwa Kurkowego w Rawiczu uczestniczyli w Turnieju Memoriałowym oraz konkurowali o tytuł Mistrza Czarnoprochowego BKR. Ponadto z okazji 90. rocznicy poświęcenia Korpusu Kadetów nr 3 w Rawiczu, odbyło się strzelanie do Tarczy Kadeckiej o Puchar Muzeum Ziemi Rawickiej. 

Czytaj więcej...Po raz dwudziesty czwarty członkowie Bractwa Kurkowego w Rawiczu walczyli o godność Króla Żniwnego BKR i czternasty raz o tytuł Mistrza Pistoletu BKR. W strzelaniu o godność Króla Żniwnego dubletem popisał się Stefan Smoła, który w ubiegłym tygodniu zdobył tytuł Króla Żniwnego Okręgu Leszczyńskiego na strzelnicy w Krutli koło Wolsztyna.

Czytaj więcej...Zebranie członków Zarządu BKR dotyczyło przygotowań do wyjazdu delegacji rawickiego bractwa na europejskie strzelanie do Peine oraz omówiono organizację najbliższych turniejów, które odbędą się na strzelnicy BK w Rawiczu.

Czytaj więcej...Po raz osiemnasty na strzelnicy BKR odbył się turniej strzelecki o Buławę Marszałka Bractwa Kurkowego w Rawiczu oraz dziewiętnasty turniej o Puchar Macieja Osińskiego. Ponadto strzelcy z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja strzelali do okolicznościowej drewnianej tarczy.

Czytaj więcej...Po raz 24 na inaugurację sezonu strzeleckiego odbył się turniej strzelecki do ozdobnej Tarczy Jubileuszowej. Ponadto strzelcy konkurowali o puchary Pawła i Wiesława Łapawów i strzelali do ozdobnej Tarczy Bartosza Kowalewicza. Strzelano także do tarcz sportowych w ramach zaliczenia do PZSS.

Czytaj więcej...W wieku 60 lat, odszedł na "wieczną wartę" Marek Gottschling, długoletni członek Bractwa Kurkowego w Rawiczu.
Pogrzeb śp. Marka Gottschlinga odbędzie się w piątek, 17 kwietnia na cmentarzu parafialnym w Rawiczu o godz. 12.00.

Czytaj więcej...W sali witrażowej Strzelnicy odbyło się 24. walne zebranie członków Bractwa Kurkowego w Rawiczu, na którym podsumowano sezon 2014 r., uzupełniono składy statutowych organów stowarzyszenia.

Czytaj więcej...W strzelnicy zimowej dwudziestu jeden zawodników strzelało z kbks o Puchar Leszka Wojciechowskiego oraz z pistoletu bocznego zapłonu o Puchar Bogdana Karolczaka do tarczy "odwrotnej". W trzeciej konkurencji strzelano z pistoletu do tarcz punktowych.

Czytaj więcej...Pierwsza w 2015 r. narada członków Zarządu BKR dotyczyła organizacji walnego zebrania organizacji, które odbędzie się w sobotę 28 lutego 2015 r. o godz. 16.00.