Okręg Leszczyński ZKBS RP KBS Borek Wlkp. KBS Jarocin KBS Jutrosin BK Kościan BK Krobia KBS Mieszków BK Poniec BK Rawicz KBS Rydzyna KBS Śmigiel KBS Włoszakowice KBS Wolsztyn MDS-BK Rawicz

Tarcze BKR 2022

Czytaj więcej...Ostatnie w 2022 r. zawody, zaliczane do klasyfikacji Strzelec 2022 Roku, odbyły się 26 listopada na strzelnicy zimowej. Boje toczono o Puchar Andrzeja Samola w strzelaniu do zapadek, o Puchar Andrzeja Wierzbickiego w strzelaniu do „tarczy losowej” i o Puchar Piotra Ratajczaka w strzelaniu "Mikołajkowym". Po zawodach odbyło się spotkanie opłatkowe.

Czytaj więcej...Członkowie rawickiego bractwa z okazji Narodowego Święta Niepodległości strzelali z pistoletu centralnego zapłonu do tarczy sportowej oraz z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do okolicznościowej tarczy ozdobnej. Ponadto odbyło sie strzelanie do tarczy charytatywnej "Pro Memoria Macieja Osińskiego".

Czytaj więcej...

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 3 października 2022 r., po długotrwałej chorobie w wieku 64 lat zmarł Brat Maciej Osiński, I starszy Bractwa Kurkowego w Rawiczu i honorowy prezes Okręgu Leszczyńskiego.

Czytaj więcej...W posiedzeniu Zarządu wzięli udział przedstawiciele instytucji, które były współorganizatorami obchodów Jarmarku Brackiego, jaki odbył się w Rawiczu 18 września br. Jarmark Bracki stanowił w tym roku ostatni akord obchodów 380-lecia Bractwa Kurkowego w Rawiczu.

Czytaj więcej...W niedzielę 18 września w Rawiczu na Rynku odbył się Jarmark Bracki, który zakończył uroczystości z okazji 380. rocznicy powstania rawickiego Bractwa Kurkowego. Prezentacja zdjęć cz. 3.

 

Czytaj więcej...W niedzielę 18 września w Rawiczu na Rynku odbył się Jarmark Bracki, który zakończył uroczystości z okazji 380. rocznicy powstania rawickiego Bractwa Kurkowego. Impreza z rozmachem, stąd relacja musi zostać podzielona na kilka części, aby można było obejrzeć relację zdjęciową w większym wymiarze.

 

Czytaj więcej...Po raz trzydziesty pierwszy członkowie Bractwa Kurkowego w Rawiczu walczyli o godność Króla Żniwnego. Ponadto po raz dwudziesty pierwszy o tytuł Mistrza Pistoletu BKR i po raz 20 do Tarczy Kadeckiej. W strzelaniu o godność Króla Żniwnego najcelniej strzelił Robert Karkosz. Tytuł Mistrza Pistoletu zdobył Arkadiusz Leciejewski. Do Tarczy Kadeckiej najcelniej strzelił Paweł Szwarc.

Czytaj więcej...Na strzelnicy OSiR w Sierakowie członkowie Klubu Bock, jako gospodarze zorganizowali turniej strzelecki, do udziału którego zaprosili członków Bractwa Kurkowego. 21 strzelców obu stowarzyszeń stoczyło indywidualne pojedynki w dwóch konkurencjach strzeleckich.

Czytaj więcej...W sali Witrażowej Strzelnicy odbyło się 31. walne zebranie członków Bractwa Kurkowego w Rawiczu, na którym podsumowano sezon 2021 r. i przyjęto program działania w 2022 r. Zebranie poprzedził turniej strzelecki do ozdobnej  Tarczy Walnego Zebrania BKR.

Czytaj więcej...Spotkanie członków Zarządu rawickiego bractwa poświęcone było organizacji dorocznego walnego zebrania organizacji, które odbędzie się 16 lipca br. Zdecydowano, że uczestnicy walnego zebrania otrzymają pamiątkowe medale wykonane z okazji 380-lecia Bractwa Kurkowego w Rawiczu.

Czytaj więcej...Wdwudziestej czwartej edycji turnieju o Buławę Marszałka Wielkopolski najważniejsze trofeum turnieju, buławę Marszałka Wielkopolski zdobył Robert Karkosz z rawickiego Bractwa Kurkowego.