Okręg Leszczyński ZKBS RP KBS Borek Wlkp. KBS Jarocin KBS Jutrosin BK Kościan BK Krobia KBS Mieszków BK Poniec BK Rawicz KBS Rydzyna KBS Śmigiel KBS Włoszakowice KBS Wolsztyn MDS-BK Rawicz

Tarcze BKR 2020

Czytaj więcej...Po raz trzydziesty członkowie Bractwa Kurkowego w Rawiczu walczyli o godność Króla Kurkowego BKR i dwudziesty dziewiąty o godność Króla Żniwnego. Ponadto po raz dwudziesty ósmy o tytuł Mistrza KBKS i po raz dziewiętnasty o tytuł Mistrza Pistoletu BKR. W strzelaniu o godność Króla Kurkowego najlepszy strzał oddał Marcin Stoiński, a w strzelaniu Żniwnym najcelniej strzelał Andrzej Pawłowski. Tytuł Mistrza KBKS zdobył Tomasz Pawłowski, a tytuł Mistrza Pistoletu Stefan Smoła.

Czytaj więcej...Z

 ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 14 lipca 2020 r., w wieku 66 lat, zmarł Krzysztof Moszak, długoletni członek Bractwa Kurkowego w Rawiczu.
Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się w kościele pw. św. Klemensa w Zakrzewie w piątek, 17 lipca 2020 r.

Czytaj więcej...Z

 głębokim żalem zawiadamiamy, że 29 maja 2020 r., w wieku 65 lat, zmarł Leszek Stanisław Wojciechowski, długoletni członek Bractwa Kurkowego w Rawiczu.
Śp. Brat Leszek Wojciechowski na miejsce wiecznego spoczynku zostanie odprowadzony z kaplicy cmentarnej w poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. o godz. 11.00, na cmentarzu parafialnym w Rawiczu.

Czytaj więcej...Na statnim zebraniu członków Zarządu BKR w 9. kadencji podsumowano działalność organów Bractwa i omówiono przebieg walnego zebrania, zaplanowanego na 7 marca 2020 r. Przyjeto propozycje do składu poszczególnych organów władz na nową kadencję. Omówiono również organizację zebrania delegatów Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego, które odbędzie się 21 marca br.

Czytaj więcej...Styczniowe zebranie członków Zarządu BKR poświęcone było omówieniu zadań, jakie będą realizowane przez rawickie Bractwo w 2020 r. Propozycje do kalendarza imprez są już zamieszczone na stronie brackiej, jednak ich zatwierdzenie nastąpi w lutym na walnym zebraniu. W 2020 r. rawickie Bractwo będzie organizatorem dwóch imprez okręgowych. Omówiono organizację walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które odbędzie się 7 marca oraz zebrania delegatów Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego, które odbędzie się 21 marca br.