Okręg Leszczyński ZKBS RP KBS Borek Wlkp. KBS Jarocin KBS Jutrosin BK Kościan BK Krobia KBS Mieszków BK Poniec BK Rawicz KBS Rydzyna KBS Śmigiel KBS Włoszakowice KBS Wolsztyn MDS-BK Rawicz

Tarcze BKR 2017

Czytaj więcej...Ostatnie w 2017 r. zawody, zaliczane do klasyfikacji Strzelec 2017 Roku, odbyły się 25 listopada na strzelnicy zimowej. Boje toczono o Puchar Andrzeja Samola w strzelaniu do zapadek, o Puchar Andrzeja Wierzbickiego w strzelaniu do „tarczy odwrotnej” i o Puchar Piotra Ratajczaka w strzelaniu "Mikołajkowym".

Czytaj więcej...Wdziewiętnastej edycji turnieju o Buławę Marszałka Wielkopolski w zawodach uczestniczyli strzelcy bractw z: Krobi, Pleszewa, Włoszakowic, Tarnowa Podgórnego, Dolska, Jutrosina i Rawicza. Najważniejsze trofeum turnieju, buławę Marszałka Wielkopolski zdobył Sławomir Bukowski z Bractwa Kurkowego w Krobi.

Czytaj więcej...

Przez 27 lat nie zdarzyło się jeszcze, aby ustępujący król wygrał kolejny raz pod rząd. Stąd po raz dwudziesty siódmy na strzelnicy rozległo się "umarł król, niech żyje król". Nowym królem kurkowym A.D. 2017 został Paweł Szwarc, który odebrał tarczę i insygnia do Piotra Ratajczaka, ustępującego króla A.D. 2016.

Czytaj więcej...Gospodarzem XXII Krajowego Zjazdu Delegatów Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, który odbył się 22 i 23 kwietnia 2017 r., było Bractwo Kurkowe z Sępólna Krajeńskiego. Tam też, oprócz obrad delegatów, odbył się turniej członków młodzieżówek brackich o tytuł Młodzieżowego Króla Zjednoczenia KBS RP. Zwyciężyła Jagoda Żychlewicz z bractwa pleszewskiego, miejsce III i tytuł II giermka RP zdobyła Wiktoria Karkosz z Młodzieżowej Drużyny Strzeleckiej rawickiego bractwa.

Czytaj więcej...Robocza narada członków Zarządu BKR poświęcona była przygotowaniom do rozpoczęcia sezonu 2017. Na początku zebrani rozdzielili pozostałe funkcje w Zarządzie po wyborach na walnym zebraniu stowarzyszenia, które odbyło się 25 lutego 2017 r.

Czytaj więcej...Z zmarł Jan Sierpowski, zasłużony, długoletni członek rawickiego Bractwa Kurkowego. Miał 62 lata.

W Bractwie Kurkowym pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Śp. Jan Sierpowski był aktualnym Królem Żniwnym 2016 r., a w 2008 r. pełnił funkcję Marszałka BKR.