Okręg Leszczyński ZKBS RP KBS Borek Wlkp. KBS Jarocin KBS Jutrosin BK Kościan BK Krobia KBS Mieszków BK Poniec BK Rawicz KBS Rydzyna KBS Śmigiel KBS Włoszakowice KBS Wolsztyn MDS-BK Rawicz

Tarcze BKR 2016

Czytaj więcej...

Ostatnie w 2016 r. zawody, zaliczane do klasyfikacji Strzelec 2016 Roku, odbyły się 26 listopada na strzelnicy zimowej. Boje toczono o Puchar Andrzeja Samola w strzelaniu do zapadek, o Puchar Andrzeja Wierzbickiego w strzelaniu do „tarczy odwrotnej” i o Puchar Piotra Ratajczaka w strzelaniu "Mikołajkowym".

Czytaj więcej...S potkanie członków Zarządu BKR było poświęcone analizie kończącego się sezonu strzeleckiego i przygotowaniom do walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które planowane jest w lutym 2017 roku.

Czytaj więcej...Po raz dwudziesty piąty członkowie Bractwa Kurkowego w Rawiczu walczyli o godność Króla Żniwnego BKR i piętnasty raz o tytuł Mistrza Pistoletu BKR. W strzelaniu o godność Króla Żniwnego najlepszy strzał oddał Jan Sierpowski, a mistrzem pistoletu został Waldemar Łoza.

Czytaj więcej...Wosiemnastej edycji turnieju o Buławę Marszałka Wielkopolski w zawodach uczestniczyli strzelcy bractw z Włoszakowic, Jutrosina, Ponieca, Poznania, Borku Wlkp. i Rawicza. Najważniejsze trofeum turnieju, buławę Marszałka Wielkopolski zdobył Tomasz Pawłowski z rawickiego Bractwa Kurkowego.

Czytaj więcej...W

25. rocznicę reaktywowania Bractwa Kurkowego w Rawiczu odbył się turniej strzelecki o tytuł Króla Kurkowego 2016 roku. Na uroczystość przybyły delegacje Kurkowych Bractw Strzeleckich Okręgu Leszczyńskiego i bracia kurkowi z kilku organizacji spoza Okręgu Leszczyńskiego. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnym przemarszem przez miasto. W orszaku za orkiestrą dętą szły poczty sztandarowe bractw, a w dorożce jechał Wiesław Łapawa z małżonką, ubiegłoroczny król kurkowy.

 

Czytaj więcej...Na strzelnicy BKR odbyła się dziewiętnasta edycja turnieju strzeleckiego o Buławę Marszałka Bractwa Kurkowego w Rawiczu oraz dwudziesty turniej o Puchar Macieja Osińskiego. Ponadto strzelcy z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja strzelali do okolicznościowej drewnianej tarczy.

Czytaj więcej... Spotkanie członków Zarządu BKR rozpoczęło się od wizytacji na strzelnicy letniej, gdzie omówione zostały prace remontowe do wykonania przed rozpoczęciem letniego sezonu strzeleckiego.

Czytaj więcej...W sali witrażowej Strzelnicy odbyło się 25. walne zebranie członków Bractwa Kurkowego w Rawiczu, na którym podsumowano sezon 2015 r. i przyjęto program działania w 2016 r.