Okręg Leszczyński ZKBS RP KBS Borek Wlkp. KBS Jarocin KBS Jutrosin BK Kościan BK Krobia KBS Mieszków BK Poniec BK Rawicz KBS Rydzyna KBS Śmigiel KBS Włoszakowice KBS Wolsztyn MDS-BK Rawicz

Czytaj więcej... Spotkanie podsumowujące sezon 2016 bractw kurkowych Okręgu Leszczyńskiego zorganizowało Bractwo Kurkowe w Krobi. Na początku tradycyjnie na strzelnicy, tym razem strzelano z kbks, odbył się turniej strzelecki. Po zawodach zwycięzcom wręczono nagrody, a najlepszych strzelców i najlepsze drużyny w 2016 r. uhonorowano pucharami.

Czytaj więcej...Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Mieszkowie, 10 lipca 2016 r. obchodziło 20-lecie reaktywowania działalności. Na jubileusz przybyło wielu braci i sióstr z całej Polski wraz z pocztami sztandarowymi, przedstawiciele władz lokalnych, władz Mieszkowa, organizacji i stowarzyszeń działających w naszej miejscowości i gminie.

Czytaj więcej...Członkowie Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego na strzelnicy w Rawiczu stoczyli pojedynek strzelecki o godność Króla Kurkowego Okręgu Leszczyńskiego AD 2016. Turniej bracia rozpoczęli przemarszem od Placu Wolności, gdzie Tomasz Pawłowski, ubiegłoroczny król kurkowy Okręgu Leszczyńskiego wraz z narzeczoną złożyli wiązankę kwiatów przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Potem orszak udał się do kościoła św. Andrzeja Boboli na Mszę św. Królem Kurkowym Okręgu Leszczyńskiego AD 2016 został Maciej Pihil z Bractwa Kurkowego we Włoszakowicech. Jak zacięte to były zawody niech świadczy fakt, że aż trzy razy strzelcy trafiali idealnie do środka tarczy, czym zasłużyli sobie na medale "Za wbicie gwoździa".

Czytaj więcej...P o raz kolejny na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Mieszkowie odbył się turniej strzelecki w którym siostry kurkowe walczyły o tytuł I Damy. Jak zwykle na turniej przybyło liczne grono sióstr kurkowych z całej Polski, między innymi z Poznania, Tarnowa Podgórnego, Rozdrażewa, Grzebieniska, Pleszewa, Włoszakowic, Grudziądza, Jutrosina, Jarocina i Mieszkowa.

Czytaj więcej...W czwartek, 3 marca 2016 roku w salce brackiej Strzelnicy odbyło się zebranie braci funkcyjnych Okręgu Leszczyńskiego Kurkowych Bractw Strzeleckich, na którym Zarząd podsumował działalność w 2015 roku. Komisja Rewizyjna zbadała działalność skarbnika oraz dochody i wydatki Zarządu w 2015 r.