Okręg Leszczyński ZKBS RP KBS Borek Wlkp. KBS Jarocin KBS Jutrosin BK Kościan BK Krobia KBS Mieszków BK Poniec BK Rawicz KBS Rydzyna KBS Śmigiel KBS Włoszakowice KBS Wolsztyn MDS-BK Rawicz

Tarcze BKR 2019

Czytaj więcej...Ostatnie w 2019 r. zawody, zaliczane do klasyfikacji Strzelec 2019 Roku, odbyły się 23 listopada na strzelnicy zimowej. Boje toczono o Puchar Andrzeja Samola w strzelaniu do zapadek, o Puchar Andrzeja Wierzbickiego w strzelaniu do „tarczy losowej” i o Puchar Piotra Ratajczaka w strzelaniu "Mikołajkowym".

Czytaj więcej...Członkowie rawickiego bractwa z okazji Narodowego Święta Niepodległości strzelali z pistoletu centralnego zapłonu do tarczy sportowej oraz z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do okolicznościowej tarczy ozdobnej.   

Czytaj więcej...Kolejne, kwartalne zebranie członków Zarządu BKR dotyczyło rozliczenia przedsięwzięć zrealizowanych w 2019 r. Maciej Osiński, I starszy BKR przedstawił założenia do kalendarza imprez rawickiego bractwa na 2020 r.

Czytaj więcej...Po raz dwudziesty ósmy członkowie Bractwa Kurkowego w Rawiczu walczyli o godność Króla Żniwnego BKR i osiemnasty raz o tytuł Mistrza Pistoletu BKR. W strzelaniu o godność Króla Żniwnego najlepszy strzał oddał Piotr Tyl, a mistrzem pistoletu został Tomasz Pawłowski.

Czytaj więcej...Z

 głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 22 sierpnia 2019 r., w wieku 83 lat, zmarł Alfons Tyl. Był jednym z dziewiętnastu osób, które w 1991 r. reaktywowały działalność Bractwa Kurkowego w Rawiczu.
Śp. Brat Alfons Tyl na miejsce wiecznego spoczynku zostanie odprowadzony z kaplicy cmentarnej w poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r. o godz. 14.00, na cmentarzu parafialnym w Rawiczu.

Czytaj więcej...Na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Rawiczu gospodarze zorganizowali turniej strzelecki, do udziału którego zaprosili członków Klubu Strzeleckiego BOCK. 24 strzelców obu stowarzyszeń stoczyło indywidualne pojedynki strzeleckie w trzech konkurencjach strzeleckich.

Czytaj więcej...Na strzelnicy BKR odbyła się XXII edycja turnieju strzeleckiego o Buławę Marszałka Bractwa Kurkowego w Rawiczu oraz XXIII Turniej o Puchar Macieja Osińskiego. Ponadto strzelcy z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja strzelali do okolicznościowej drewnianej tarczy. Na zakończenie odbyło się tradycyjne strzelanie do kura (edycja XXVII).

Czytaj więcej...W sali Witrażowej Strzelnicy odbyło się 28. walne zebranie członków Bractwa Kurkowego w Rawiczu, na którym podsumowano sezon 2018 r. i przyjęto program działania w 2019 r. Zebranie poprzedził turniej strzelecki z pistoletu bocznego zapłonu do ozdobnej Tarczy Jubileuszowej oraz z kbks do ozdobnej Tarczy Walnego Zebrania BKR, w setną rocznicę I i II bitwy o Rawicz 1919 r.

Czytaj więcej...Styczniowe zebranie członków Zarządu BKR poświęcone było omówieniu zadań, jakie będą realizowane przez rawickie Bractwo w 2019 r. Propozycje do kalendarza imprez są już zamieszczone na stronie brackiej, jednak ich zatwierdzenie nastąpi w lutym na walnym zebraniu. W 2019 r. rawickie Bractwo będzie organizatorem czterech imprez okręgowych, co będzie wymagało mobilizacji braci funkcyjnych przy organizacji i obsłudze zawodów. Omówiono przygotowania do organizacji zebrania delegatów Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego, które odbędzie się miesiąc po walnym 9 marca br.