Okręg Leszczyński ZKBS RP KBS Borek Wlkp. KBS Jarocin KBS Jutrosin BK Kościan BK Krobia KBS Mieszków BK Poniec BK Rawicz KBS Rydzyna KBS Śmigiel KBS Włoszakowice KBS Wolsztyn MDS-BK Rawicz

Czytaj więcej...Drogie Siostry i Bracia!
Obecnie, w okresie epidemii koronawirusa nasze życie stało się trudniejsze jak mogło nam się wydawać. Żyjemy w maksymalnym możliwym odosobnieniu, od rodziny i przyjaciół, od codziennych normalnych kontaktów międzyludzkich. Żyjemy w obawie o nasze zdrowie, a nawet życie. Dotyka nas to bardzo, tym bardziej, że my, nauczeni społecznego działania i systematycznych spotkań, w odosobnieniu często czujemy się po prostu  szczególnie źle. Jednak ta izolacja to najlepsze i chyba jedyne co możemy dzisiaj uczynić.

 Komunikat w sprawie Zebrania Delegatów OL 

W związku z ryzykiem rozprzestrzenienia się koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne Sióstr i Braci delegatów, odwołuję zaplanowane na sobotę 21 marca Walne Zebranie Delegatów Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

O nowym terminie zebrania, zgodnie ze statutem Zjednoczenia KBS RP, powiadomię z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Życząc zdrowia, pozdrawiam

Maciej Osiński
Prezes Okręgu Leszczyńskiego KBS RP


Czytaj więcej...K

urkowe Bractwo Strzeleckie w Mieszkowie z głębokim smutkiem zawiadamia, że 23 lutego 2020 r., po ciężkiej chorobie odszedł na Wieczną Wartę nasz Brat ś.p. Mirosław Skrzypczak. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 25.02.2020 r. o godz. 12:00 na cmentarzu parafialnym w Mieszkowie.

Czytaj więcej...W piątek, 31 stycznia 2020 roku w salce brackiej Strzelnicy odbyło się zebranie braci funkcyjnych Okręgu Leszczyńskiego Kurkowych Bractw Strzeleckich. Zarząd Okręgu Leszczyńskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP podsumował działalność w 2019 roku. Komisja Rewizyjna zbadała działalność skarbnika oraz dochody i wydatki Zarządu w 2019 r. Członkowie Sądu Honorowego nie mając nic do orzekania dyskutowali o zbliżającym się 25-leciu reaktywowania działalności Okręgu Leszczyńskiego.