Okręg Leszczyński ZKBS RP KBS Borek Wlkp. KBS Jarocin KBS Jutrosin BK Kościan BK Krobia KBS Mieszków BK Poniec BK Rawicz KBS Rydzyna KBS Śmigiel KBS Włoszakowice KBS Wolsztyn MDS-BK Rawicz

Czytaj więcej...Drogie Siostry i Bracia!
Obecnie, w okresie epidemii koronawirusa nasze życie stało się trudniejsze jak mogło nam się wydawać. Żyjemy w maksymalnym możliwym odosobnieniu, od rodziny i przyjaciół, od codziennych normalnych kontaktów międzyludzkich. Żyjemy w obawie o nasze zdrowie, a nawet życie. Dotyka nas to bardzo, tym bardziej, że my, nauczeni społecznego działania i systematycznych spotkań, w odosobnieniu często czujemy się po prostu  szczególnie źle. Jednak ta izolacja to najlepsze i chyba jedyne co możemy dzisiaj uczynić.

 Komunikat w sprawie Zebrania Delegatów OL 

W związku z ryzykiem rozprzestrzenienia się koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne Sióstr i Braci delegatów, odwołuję zaplanowane na sobotę 21 marca Walne Zebranie Delegatów Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

O nowym terminie zebrania, zgodnie ze statutem Zjednoczenia KBS RP, powiadomię z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Życząc zdrowia, pozdrawiam

Maciej Osiński
Prezes Okręgu Leszczyńskiego KBS RP


Czytaj więcej...K

urkowe Bractwo Strzeleckie w Mieszkowie z głębokim smutkiem zawiadamia, że 23 lutego 2020 r., po ciężkiej chorobie odszedł na Wieczną Wartę nasz Brat ś.p. Mirosław Skrzypczak. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 25.02.2020 r. o godz. 12:00 na cmentarzu parafialnym w Mieszkowie.

Czytaj więcej...W piątek, 31 stycznia 2020 roku w salce brackiej Strzelnicy odbyło się zebranie braci funkcyjnych Okręgu Leszczyńskiego Kurkowych Bractw Strzeleckich. Zarząd Okręgu Leszczyńskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP podsumował działalność w 2019 roku. Komisja Rewizyjna zbadała działalność skarbnika oraz dochody i wydatki Zarządu w 2019 r. Członkowie Sądu Honorowego nie mając nic do orzekania dyskutowali o zbliżającym się 25-leciu reaktywowania działalności Okręgu Leszczyńskiego.

Czytaj więcej... W Jutrosinie odbyło się podsumowanie sezonu 2019 bractw kurkowych Okręgu Leszczyńskiego. Na początku tradycyjnie odbyły się zawody strzeleckie. Po zawodach zwycięzcom wręczono nagrody, a najlepsi strzelcy i najlepsze drużyny w 2019 r. zostali uhonorowani pucharami.

Czytaj więcej... Spotkanie podsumowujące sezon 2019 bractw kurkowych Okręgu Leszczyńskiego w tym roku organizuje Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jutrosinie. Na początku tradycyjnie odbędzie się turniej strzelecki. Po zawodach zwycięzcom zostaną wręczone nagrody, a najlepsi strzelcy i najlepsze drużyny w 2019 r. zostaną uhonorowani pucharami.

Czytaj więcej...Bractwo Kurkowe w Rawiczu zorganizowało tegoroczny turniej strzelecki o tytuł Króla Żniwnego i Mistrza Pistoletu Okręgu Leszczyńskiego ZKBS RP.
Tytuł Króla Żniwnego Okręgu Leszczyńskiego zdobył  Filip Kędziora z Bractwa Kurkowego Poniecu.
Mistrzem Pistoletu Okręgu Leszczyńskiego w 2019 r. został Fryderyk Miklaszewski z Bractwa Kurkowego w Mieszkowie.

Czytaj więcej...Bractwo Kurkowe w Rawiczu zorganizowało kolejną edycję turnieju z cyklu Grand Prix Okręgu Leszczyńskiego '2019. Zwycięzcą tegorocznego, 21 Turnieju o Buławę Marszałka Wielkopolski został Jacek Gilewski z Bractwa Kurkowego w Poniecu.

Czytaj więcej...Na strzelnicy w Rawiczu członkowie Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego stoczyli pojedynki strzeleckie w 11 konkurencjach. Tytuł Króla Kurkowego Okręgu Leszczyńskiego AD 2019 zdobył Fryderyk Miklaszewski z KBS Mieszków. Mistrzem kbks został Filip Kędziora z KBS Poniec. Ponadto rawiccy bracia strzelali o tytuł Króla Kurkowego BKR 2019 r., został nim Rafał Lokś. Natomiast tytuł Mistrza kbks Bractwa Kurkowego w Rawiczu na 2019 r. zdobył Tomasz Pawłowski. Turnieje towarzyszące zakończyły się strzelaniem do kura. Kura strącił Wiesław Łapawa.

Czytaj więcej...Członkowie Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego na strzelnicy w Rawiczu stoczyli pojedynek strzelecki o godność Króla Kurkowego Okręgu Leszczyńskiego AD 2019. Turniej bracia rozpoczęli przemarszem ze strzelnicy do kościoła Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP na Mszę św. Przemarsz ulica miasta z orkiestrą dętą prowadził do pomnika Żołnierza Polskiego Paweł Szwarc, marszałek BKR. Tam Bartosz Kowalewicz, król Okręgu Leszczyńskiego i jednocześnie król Bractwa Kurkowego w Rawiczu złożył wiązankę kwiatów. Przed rozpoczęciem Mszy św. w intencji Króla Kurkowego OL 2018 i Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego, po złożeniu tradycyjnej Roty Ślubowania, w szeregi rawickiego Bractwa Kurkowego został przyjęty ks. kan. Wojciech Prostak, proboszcz parafii farnej w Rawiczu.

Podkategorie

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Okręgu Leszczyńskim Kurkowych Bractw Sprzeleckich RP w 2020 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Okręgu Leszczyńskim Kurkowych Bractw Sprzeleckich RP w 2019 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Okręgu Leszczyńskim Kurkowych Bractw Sprzeleckich RP w 2018 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Okręgu Leszczyńskim Kurkowych Bractw Sprzeleckich RP w 2017 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Okręgu Leszczyńskim Kurkowych Bractw Sprzeleckich RP w 2016 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Okręgu Leszczyńskim Kurkowych Bractw Sprzeleckich RP w 2015 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Okręgu Leszczyńskim Kurkowych Bractw Sprzeleckich RP w 2014 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Okręgu Leszczyńskim Kurkowych Bractw Sprzeleckich RP w 2013 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Okręgu Leszczyńskim Kurkowych Bractw Sprzeleckich RP w 2012 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Okręgu Leszczyńskim Kurkowych Bractw Sprzeleckich RP w 2011 roku.