Okręg Leszczyński ZKBS RP KBS Borek Wlkp. KBS Jarocin KBS Jutrosin BK Kościan BK Krobia KBS Mieszków BK Poniec BK Rawicz KBS Rydzyna KBS Śmigiel KBS Włoszakowice KBS Wolsztyn MDS-BK Rawicz

Czytaj więcej...

W sobotę 8 czerwca 2024 r. w Poniecu odbyły się uroczystości z okazji 15. rocznicy reaktywacji Bractwa Kurkowego. Oficjalne uroczystości odbyły się na ponieckim rynku. Wcześniej bracia kurkowi i zaproszeni goście uczestniczyli we Mszy św. w kościele p.w. Chrystusa Króla.

12 maja we Włoszakowicach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Leszczyńskiego. Strzelcy strzelali z pistoletu i karabinu sportowego do tarcz punktowych. Włoszakowickie Bractwo Kurkowe zostało Drużynowym Mistrzem Okręgu Leszczyńskiego po raz trzeci z rzędu i otrzymało przechodni puchar na własność, a trzej najlepsi strzelcy złote medale.

Do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy do strzelania o tytuł Króla Strzelców Europy 2024 w Mondsee
Formularz zgłoszeniowy do strzelania o tytuł Króla Młodzieżowego Strzelców Europy 2024 w Mondsee

Czytaj więcej...Pierwszy turniej w sezonie 2024, w ramach cyklu Grand Prix Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego, odbył się 6 kwietnia 2024 r. na strzelnicy brackiej w Borku Wielkopolskim. Udział w turnieju wzięły reprezentacje siedmiu bractw.

Czytaj więcej...Dzisiaj, 22 marca br., o godzinie 12.00 rozpocznie się oficjalne otwarcie wystawy w ramach kolejnej edycji Targów Euro Target Show. To wyjątkowe święto łowiectwa, strzelectwa, survivalu i militariów. Wystawa czynna będzie w dniach od 22 do 24 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Czytaj więcej...W Strzelnicy w Rawiczu odbyło się zebranie sprawozdawcze delegatów Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego, na którym rozliczono Zarząd i podsumowano działalność skarbnika za 2023 r. W zebraniu wzięło udział 32 delegatów, którzy reprezentowali 11 spośród 12 bractw należących do Okręgu Leszczyńskiego Zjednoczenia KBS RP.

Czytaj więcej...W sobotę, 9 marca 2024 r. w Rawiczu odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze delegatów Okręgu Leszczyńskiego KBS RP. Zebranie poprzedzi turniej strzelecki do Tarczy Okazjonalnej.